Later die avond zakte de hond weer in elkaar toen hij probeerde te staan. Hij schreeuwde het niet uit. Hij klapte gewoon in elkaar, uitgeput en geen weerstand meer biedend. Sam ving hem op voordat zijn kop de grond raakte.
Sam zat urenlang naast hem op de grond, zijn hand licht rustend tegen de borst van de hond, elke stijging en daling in de gaten houdend. De slaap kwam in flarden. Elke oppervlakkige ademhaling voelde als iets dat kon verdwijnen als het genegeerd werd.