Afgekeurde hond gekocht op veiling door jonge man – dan ontdekt hij de verschrikkelijke waarheid..

Anonieme klachten verschenen bijna van de ene op de andere dag. Zijn geloofwaardigheid werd in twijfel getrokken door gefluister dat steeds luider werd. Redacteuren die ooit zijn werk prezen aarzelden plotseling. De steun verdampte. Het artikel zelf bleef onbetwist, maar Sam’s naam werd iets waar mensen zich niet aan wilden hechten.

Niemand bewees ooit zijn ongelijk. Er waren geen herroepingen, geen correcties, geen feitelijke uitdagingen die stand hielden bij nauwkeurig onderzoek. In plaats daarvan werd hij langzaam aan de kant geschoven en afschuwelijke verhalen over hem verspreidden zich wijd en zijd. Hij werd behandeld als een probleem totdat het riskanter werd om met hem geassocieerd te worden dan om de waarheid die hij aan het licht had gebracht te negeren.